Skip to main content

De veiling van Marilyn Monroe onthult een geheime kant van de schermlegende

Het lijkt erop dat het niet uitmaakt hoeveel biografieën over Marilyn Monroe worden geschreven (er is er vrijwel elk jaar een uit), er is altijd iets nieuws te ontdekken over haar leven. Het laatste feit dat ons aan het praten bracht? Marilyn Monroe heeft blijkbaar gedreven in de kunst.

Hoewel ze tijdens haar leven - en lang na haar dood in 1962 - een muze was voor fotografen en kunstenaars, onthulde een recente veiling van Marilyn's spullen een paar schetsen van de schermlegende. Hoofdzakelijk gedaan in Conté-krijt, hebben de niet-gedateerde werken een zeer losse stijl.

"Springend uit de braadpan in het vuur", circa 1960

"Gezien vanaf een nachtkastje", circa 1960

"Ik moet me concentreren", circa 1960

Marilyn's interesse in kunst is terug te voeren tot 1951, het jaar waarin ze zich inschreef voor een cursus voor volwassenenonderwijs aan de Universiteit van Californië, Los Angeles, over Russische literatuur en kunst. Tegen het eind van de jaren vijftig onthulden de brieven van Marilyn dat ze een cursus correspondentiekunst volgde. We kunnen ervan uitgaan dat haar interesse in kunst sterk bleef, aangezien plannen voor haar herenhuis in New York een kunststudio omvatten.

De schetsen maakten deel uit van een veiling van voorwerpen op Julien's Auctions, uit de collecties van Lee Strasberg (prominente acteercoach die tevens mentor van Marilyn was) en David Gainsborough-Roberts ('s werelds grootste verzamelaar van alles wat Marilyn is). Andere items kwamen uit eerdere veilingen van Marilyn's memorabilia, zoals haar beroemde "Happy Birthday, Mr. President" -kleding, die voor $ 4,8 miljoen werd verkocht. Hoewel de prijs voor een stuk van Marilyn ver buiten het bereik van de meesten van ons lag, leven de beelden - net als die van Marilyn zelf - verder waar we van kunnen genieten.

Bezoek Artsy voor meer informatie over de relatie van Marilyn met kunst »